تحقیقات جدید نشان می‌دهد زنان در سن میانسالی در نقطه اوج خرسندی قرار دارند.

به گزارش دارو سلامت فارمد: مطالعاتی که بوسیله خدمات درمانی انجام گرفته، نشان می دهد زنان بیشتر از مردان در طول زندگی مشکل سلامتی را گزارش می دهند. اگر موضوعی حتی به اندازه مرگ ناراحت کننده پیش آید به خوشحالی زنان ارتباط پیدا نمی کند و زنان در سن 85 سالگی در نقطه اوج خرسندی قرار دارند و روانشناسان می گویند این سن تقریبا سنی است که زنان بیوه هستند.

زنان در چه سنی بیشتر شاد و خوشحال هستند؟

8000 بزرگسال بریتانیایی در این تحقیق شرکت کردند و به 12 پرسش پاسخ دادند.

هر یک از شرکت کنندگان در این تحقق میزان اعتماد به نفس، هیجان، اختلالات در خواب را به طور جداگانه توضیح دادند. زنان در طول زندگی بیشتر از مردان به مشکلات سلامتی خودرا گزارش کرده اند.

زنان بین سن 16 تا 24 سال 28 درصد و مردان 16 درصد مشکلات سلامتی خود را گزارش کرده اند. خوشحالی زنان بین سن 45 – 54 کاهش را نشان می دهد که 24 درصد آن به دلیل بیماری روحی روانی بوده است .

 لاویت رئیس دانشگاه رویال بخش روانپزشکی گفت: شاید بار مسئولیت سنگین بردوش زنان مهمترین عامل ناخشنودی زنان نسبت به مردان است.

لاویت گفت: به هر حال زنان بیشتر مستعد افسردگی اند اما مردان در برابر بیماری روحی و روانی آسیب پذیرترند و این موضوع در مورد افرادی است که در سن 80 سالگی هستند و همسر ندارند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.