قرص جوشان اوریکس با طعم پرتغال های هلث

قرص جوشان اوریکس با طعم پرتغال 10 عددی
تولید شده در شرکت دارو سلامت فارمد

ویژگی ها:
_ قرص جوشان او آر اس
_ فرمولاسیون استاندارد WHO
_ کاهش طول دوره ی اسهال
_ مصرف آسان و طعم خوب

قرص جوشان اوریکس با طعم پرتغال های هلث

قرص جوشان اوریکس با طعم پرتغال 10 عددی
تولید شده در شرکت دارو سلامت فارمد

ویژگی ها:
_ قرص جوشان او آر اس
_ فرمولاسیون استاندارد WHO
_ کاهش طول دوره ی اسهال
_ مصرف آسان و طعم خوب

دهیدراسیون یا Dehydration به شرایطی گفته می شود که بدن در اثر التهابب و بیماری مانند عفونت، اختلال عملکردی دستگاه گوارش به ویژه روده ها مانند اسهال یا استفراغ،تب بالا و تعریق آب به دنبال آن املاح ضروری از دست می دهد.
کودکان به دلیل جثه کوچکتر،مستعد بودن برای ابتلا به انواع عفونت های ویروسی و وابستگی به سایر افراد جهت جبران مایعات بیشتر در معرض دهیدراسیون قرار دارند به طوری که اسهال و از دست دادن مقادیر بالای مایعات به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل مرگ و میر در کودکان شناخته می شود و می تواند باعث بروز hypovolemia شدید،شوک و در نهایت مرگ شود.
علائم دهیدراسیون شامل: بیحالی، ضعف،تشنگی،خشکی دهان و پوست، سردرد و سرگیجه می باشد.
اولین اقدام در درمان دهیدراسیون جبران خوراکی مایعات یا ORT : Oral Rehydration Therpy  است که شامل دو فاز Rehydration و Maintenance می باشد.
در فاز اول باید بیمار به سرعت و در عرض 3 الی 4 ساعت به شرایط بالانس مایعات یا Euvolemic برسد و در فاز بعدی کالری و الکترولیت ها مناسب با سن جبران شوند. در طول هر دو فاز اگر بیمار همچنان دفع اسهال یا استفراغ داشته باشد به ازای هر کیلوگرم  وزن بدن 10 میلی لیتر در شرایط اسهال و در شرایط استفراغ 2 میلی لیتر باید از محصول ORS استفاده کند.
او آر اس یا ORS :Oral Rehydration solutions به محلول هایی گفته می شود که جهت جبران آب و املاح ضروری تهیه می شوند‌. طبق اخرین پیشنهاد سازمان بهداشت جهانی who که در سال ۲۰۰۲ منتشر شد، فرمولاسیون محلول او آر اس استاندارد باید دارای مقادیر مشخصی از گلوکز، سدیم، پتاسیم و بی کربنات باشد تا غلظت و اسمولاریته مناسبی جهت بهبود جذب و جبران مایع و الکترولیت ها ایجاد کند‌.
هر افزایش یا کاهش در اسمولاریته ORS میتواند منجر به افزایش از دست دادن آب و تشدید اسهال شود.
ایجاد فرمولاسیونی از او آر اس که بتواند علاوه بر جبران آب و الکترولیت ها، طعم و پذیرش مناسبی برای بیماران بویژه کودکان داشته باشد، به آسانی قابل تهیه و نگهداری باشد از چالش های مهمی است که در قرص جوشان Hi Orix به خوبی رعایت شده است.
همچنین Hi Orix بر اساس فرمولاسیون استاندارد او آر اس who فرموله شده به طوری که اسمولاریته املاح در محدوده استاندارد، با بیشترین پاسخ به درمان در میان بیماران همراه خواهد بود.

مقدار و نحوه مصرف:
هر قرص جوشان برای آماده سازی 100 میلی لیتر محلول او آر اس  فرموله شده است.

نحوه آماده سازی:
یک عدد قرص جوشان را دز 100 میلی لیتر  آب جوشیده سرد شده بیندازید و پس از انحلال کامل مصرف کنید.