قرص جوشان اپ فیزهای هلث با طعم کولا

قرص جوشان اپ فیز 20عددی با طعم کولا
تولید شده در شرکت دارو سلامت فارمد

ویژگی ها:
_ تحریک اشتها  تقویت
_ افزایش دریافت غذا
_ بهبود جذب موادغذایی
_ وزن‌گیری نرمال
_ بهبود عملکرد ذهنی
_ ایجاد ایمنی

قرص جوشان اپ فیزهای هلث با طعم کولا

قرص جوشان اپ فیز 20عددی با طعم کولا
تولید شده در شرکت دارو سلامت فارمد

ویژگی ها:
_ تحریک اشتها  تقویت
_ افزایش دریافت غذا
_ بهبود جذب موادغذایی
_ وزن‌گیری نرمال
_ بهبود عملکرد ذهنی
_ ایجاد ایمنی

اشتها یک تمایل و نیاز به غذا است که توسط بخشی در مغز به نام هیپوتالاموس کنترل می شود. از دست دادن اشتها یا Anorexia یکی از علائم شایع در میان کودکان است و می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد.
بی اشتهایی ممکن است به دو صورت ناگهانی  و یا مزمن بروز پیدا کند. در موارد ناگهانی بی اشتهایی ناشی از ابتلا به یک بیماری حاد و در موارد طولانی مدت که عمدتا با کاهش وزن همراه است، می‌تواند نشان دهنده‌ی یک بیماری مزمن جدی مانند انواع عفونت‌های باکتریایی و انگلی و یا حتی شرایط استرس زا روحی و عاطفی  باشد.
به دنبال از دست دادن اشتها، احساس گرسنگی از بین می‌ رود و کودک غذای کمتری مصرف می‌کند. کاهش دریافت مواد مغذی باعث سوتغذیه می‌شود که در چنین شرایطی سیستم ایمنی تضعیف و بدن مستعد ابتلا به انواع بیماری‌ها می‌شود.
دوره‌ ی کودکی مهمترین زمان رشد است و اگر مواد مغذی ضروری به میزان کافی به بدن نرسد، رشد و تکامل ذهنی، جسمی و عملکرد صحیح کودک تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
زینک:
زینک نقش بسیار مهمی در فرایند رشد کودکان ایفا می‌کند و حتی مقادیر اندک کمبود آن می‌تواند در سیر طبیعی رشد و تکامل اختلال ایجاد کند. تغییرات و کاهش در یادگیری، فعالیت و عملکردهای ذهنی و حرکتی می‌تواند به دلیل کمبود زینک باشد.
ویتامین های خانواده B:
کودکان برای فعالیت به انرژی نیاز دارند و این انرژی از متابولیسم مواد غذایی مثل کربوهیدرات‌ها و پروتئین‌ها به دست می‌آید. کمبود انرژی در کودکان بی‌اشتها به دلیل برهم خوردن تعادل مواد ضروری است که در فرایند سوخت و ساز بدن یا آزادسازی انرژی، دخالت دارند.
یکی از این گروه‌های مهم ویتامین‌های خانواده‌ی B هستند که به عنوان کوفاکتور آنزیم‌های مربوط به متابولیسم کربوهیدرات ها و آمینواسید های شاخه دار عمل می‌کنند.
همچنین ویتامین‌های B نقش مهمی در پیشرفت تکامل مغز، بهبود عملکرد و حافظه دارند.
آمینواسید لیزین:
این آمینواسید از آمینواسیدهای ضروری است که در بدن ساخته نمی‌شود و باید از منابع غذایی تامین شود. آمینواسیدها  پایه ساخت و شکل‌گیری پروتئین‌ها هستند و بسیاری از فرایندهای طبیعی بدن مانند تامین انرژی بدون پروتئین‌ها انجام ناپذیراست.
قرص جوشان آپ فیز با فرمولاسیونی حاوی کمپلکسی از ویتامین‌هایB، زینک و پروتئین‌ نیاز کودک به مواد مغذی ضروری توصیه شده توسط متخصصین را به خوبی تامین می‌کند.