قرص جوشان های درینک با طعم کولا

قرص جوشان های درینک 10 عددی با طعم کولا
تولید شده در شرکت دارو سلامت فارمد

ویژگی ها:
_ افزایش انرژی
_ رفع خستگی
_ با طعم کولا
_ افزایش هوشیاری
_ قابل استفاده برای قبل و بعد از تمرین ورزشی
_ کمک به بهبود سطح هوشیاری و تمرکز ذهنی
_ افزایش قوای جسمی در تمرین به علت وجود ماده تائورین
_ حاوی کافئین بالا و تائورین و گلوکورونولاکتون

قرص جوشان های درینک با طعم کولا

قرص جوشان های درینک 10 عددی با طعم کولا
تولید شده در شرکت دارو سلامت فارمد

ویژگی ها:
_ افزایش انرژی
_ رفع خستگی
_ با طعم کولا
_ افزایش هوشیاری
_ قابل استفاده برای قبل و بعد از تمرین ورزشی
_ کمک به بهبود سطح هوشیاری و تمرکز ذهنی
_ افزایش قوای جسمی در تمرین به علت وجود ماده تائورین
_ حاوی کافئین بالا و تائورین و گلوکورونولاکتون

مکمل های درینک® قرص جوشان انرژی زا حاوی کافئین ، تائورین، کمپلکس ویتامین های B و ویتامین C است. این ترکیبات برای افزایش سطح انرژی ، هوشیاری و تمرکز استفاده می شوند. امروزه بیشتر ترکیبات انرژی زایی که دارای خواص ترموژنیک و ارگوژنیک باشند مورد استقبال قرار می گیرند. ترکیبات ترموژن مانند کافئین و انواع ویتامین ها با افزایش چربی سوزی Lipolysis و کالری باعث افزایش سطح انرژی و کاهش وزن می شوند. ترکیبات ارگوژن نیز به موادی گفته می شود که باعث تقویت توان عملکردی جسم و ذهن می شوند.

کافئین
 تاثیرات فراوان کافئین بر مسیر و فرآیند های عصبی مانند افزایش میزان توجه، چالاکی و آمادگی بالا عملکردی ، افزایش یادگیری ، تقویت حافظه و کاهش خستگی باعث شده تا کافئین به عنوان یک محرک قوی در بسیاری از فرآورده های انرژی زا استفاده شود.

تائورین
 آمینواسید غیر ضروری است که به طور طبیعی به میزان بالایی در مغز ، قلب و عضلات اسکلتی یافت می شود. تائورین بواسطه عملکرد آنتی اکسیدانی ، نقش مهمی در متابولیسم چربی ها بویژه کلسترول، سوخت و ساز و تامین انرژی دارد . هم چنین عملکرد محافظتی تائورین از سلول های سیستم عصبی باعث تقویت عملکرد مغز و حافظه می شود.

کمپلکس ویتامین های B
این ویتامین ها به عنوان کوفاکتور آنزیمی نقش بسیار مهمی در سوخت و ساز کربوهیدرات ها و آمینو اسیدهای شاخه دار دارند. هم چنین خاصیت محلول در آب بودن این ویتامین ها باعث می شود به راحتی از بدن دفع شوند و مسمومیتی ایجاد نکنند.

ویتامین C
با عملکرد آنتی اکسیدانی به حفظ و تقویت سیستم ایمنی کمک می کند و هم چنین مانع تخریب سلول های مغزی توسط رادیکال های آزاد می شود. ویتامین C در واکنش های متابولیسمی بویژه سوخت و ساز پروتئین ها نقش مهمی دارد.

مکمل های درینک® با دارا بودن میزان متناسبی از ترکیبات محرک و انرژی زا می تواند به برطرف کردن خستگی و افزایش سطح انرژی و هوشیاری در افرادی که بواسطه فعالیتشان به سطح بالاتری از انرژی نیاز دارند مانند ورزشکاران کمک کند.
یکی از فاکتور های مهم در انتخاب مکمل های انرژی زا داشتن حداقل میزان قند است. قرص جوشان های درینک® فاقد هرگونه قند اضافی است و برای افرادی که دارای رژیم غذایی با محدودیت مصرف قند اضافه هستند مانند بیماران دیابتی و افراد با چاقی مفرط Obese متناسب است. هم چنین قرص جوشان های درینک® به دلیل نداشتن ترکیبات هورمونی آنابولیکی و محرک می تواند انتخاب خوبی برای ورزشکاران نیز باشد. توصیه می شود بدلیل وجود کافئین در فرمولاسیون های درینک® و تکرر ادرار ناشی از آن در ورزشکارانی که به علت فعالیت بالا دهیدراته یا دچار کم آبی شده اند، روزانه بیشتر از یک قرص جوشان مصرف نشود.

منابع:

Acheson KJ, Zahorska-Markiewicz B, Pittet P, Anantharaman K, Jequier E: Caffeine and coffee: their influence on metabolic rate and substrate utilization in normal weight and obese individuals.  Am J Clin Nutr 1980, 33(5):989-997.

McLellan TM, Lieberman HR (2012) Do energy drinks contain active components other than caffeine? Nutr Rev 70: 730-744.

Zhang M, Izumi I, Kagamimori S, et al. Role of taurine supplementation to prevent exercise-induced oxidative stress in healthy young men. Amino Acids. 2004;26:203–207.

Seidl R, Peyrl A, Nicham R, et al. A taurine and caffeine-containing drink stimu-lates cognitive performance and well-being. Amino Acids. 2000;19:635–642.