قطره Felip های هلث

تهیه شده در شرکت داروسلامت فارمد

ویژگی ها:
_ ۷ میلی گرم آهن لیپوزومال
_ پیشگیری از کمبود آهن و آنمی ناشی از آن
_ فاقد عوارض جانبی گوارشی
_ بدون طعم بد آهن
_ بدون سیاه کردن دندان

قطره Felip های هلث

تهیه شده در شرکت داروسلامت فارمد

ویژگی ها:
_ ۷ میلی گرم آهن لیپوزومال
_ پیشگیری از کمبود آهن و آنمی ناشی از آن
_ فاقد عوارض جانبی گوارشی
_ بدون طعم بد آهن
_ بدون سیاه کردن دندان

آهن یکی از ضروری ترین مواد معدنی مورد نیاز بدن است که برای رشد جسمی، تکامل ذهنی ، متابولسیم سلولی و ساخت برخی از هورمون ها ضروری است. کمبود آهن در دوران نوزادی و کودکی می تواند باعث بروز عوارض جسمی و ذهنی گاها جبران ناپذیری شود.
فقرآهن یکی از شایع ترین دلایل سوء تغذیه در کودکان است که در اولین قدم برای پیشگیری از بروز آن می توان از مکمل های حاوی آهن استفاده کرد.
طبق توصیه انجمن متخصصین اطفال  نوزادان Full-term بالای 6 ماه روزانه 1 mg/kg/day و کودکان بین 1 تا 3 سال 7 mg /day آهن نیاز دارند.
قطره فلیپ® دارای 7 میلی گرم آهن لیپوزومال (فریک پیروفسفات ) می باشد که نیاز روزانه نوزادان بالای 6 ماه به این ماده معدنی را بخوبی برطرف کرده و عوارض شایع مصرف مکمل های آهن مانند دل درد، عوارض گوارشی تهوع و یبوست، طعم فلزی ناشی از آهن، سیاه شدن دندان ها را به دلیل لیپوزومال بودن ندارد.
هم چنین به طور معمول توصیه می شود به دلیل تداخل در جذب با سایر مواد معدنی و برخی مواد غذایی، آهن با فاصله از این ترکیبات و ترجیحا با معده خالی مصرف شود اما قطره فلیپ® با فرمولاسیون لیپوزومال فراهمی زیستی بالایی دارد و به راحتی قابل جذب بوده و می تواند همراه غذا یا شیر مصرف شود.

مقدار و نحوه مصرف:
در کودکان بالای 6 ماه روزانه یک میلی لیتر و یا طبق تجویز پزشک مصرف شود.
محتویات ساشه را به طور کامل به بطری قطره اضافه و به خوبی تکان دهید تا محلولی یکدست بدست بیاید. قبل از هر بار مصرف بطری را به خوبی تکان دهید.

شرایط نگهداری:
پس از آماده سازی و افزودن محتویات ساشه به بطری تا 4 هفته در دمای 2-8 درجه سانتی گراد ( داخل یخچال) قابل نگهداری می باشد.

References:

Baker RD, Greer FR, Committee on Nutrition American Academy of Pediatrics. Diagnosis and prevention of iron deficiency and iron-deficiency anemia in infants and young children (0-3 years of age). Pediatrics 2010; 126:1040.

American Academy of Pediatrics Commitee on Nutrition. Iron. In: Pediatric Nutrition, 8th, Kleinman RE, Greer FR (Eds), American Academy of Pediatrics, Itasca, IL 2019. p.561.