بادمجان در بیشتر غذا‌ها به خصوص غذاهای شرقی و اصیل مورد استفاده قرار می گیرد و پر از خاصیت و مواد مغذی است. اگر از خواص این میوه نمی دانید، شامل پیشگیری از سرطان، کمک به هضم غذا و کنترل بیماری دیابت است. اما این تنها خواص انگشت شماری از بادمجان است که می‌تواند سلامتی را تضمین کند. تیم دارو سلامت فارمد شما را با خواص شگفت انگیز این میوه آشنا می کند تا بیشتر از قبل در رژیم غذایی خود از آن مصرف کنید.

کمک به هضم غذا

به دلیل دارا بودن فیبر بالا یکی از بهترین گزینه‌ها در هضم بهتر غذا محسوب می شود. فیبر برای سلامتی دستگاه گوارش بسیار مهم و موثر است و به شما کمک می کند تا حرکات روده ای بهتر و راحت تری داشته باشید. فیبر همچنین با ترشحات خود کمک می کند تا مواد مغذی را بهتر از مواد غذایی جذب کنید.

کاهش وزن

بادمجان، چربی و همچنین کلسترول کمی دارد. علاوه بر فیبر فراوانی که دارد مانع گسترده شدن گرلین می شود. گرلین یک نوع هورمون است که زمان گرسنگی به مغز فرمان می دهد. بادمجان می تواند به خوبی اشتها را کنترل کرده و به همین دلیل است که یک ماده غذایی مناسب جهت کاهش وزن محسوب می شود. اگر قصد کاهش وزن دارید بادمجان را در رژیم خود قرار دهید تا راحت تر وزن کم کنید.

بادمجان سرطان را متوقف می‌کند

از دیگر مزایای بادمجان این است که می تواند با رادیکال های آزاد سرطان مقابله کند. آنتی اکسیدان موجود در بادمجان همانند ویتامین  C  به تولید و فعالیت های گلبول های سفید کمک کند. علاوه بر این بادمجان‌ها میزان بالایی ناسونین و اسید کلروژنیک دارند. این دو نوع آنتی اکسیدان هستند که با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند و عوامل سرطان زا را از بین می برند.

همچنین خاصیت ضد ویروسی و ضد باکتریایی بادمجان، آنتی اکسیدان بدن را در برابر سرطان و بیماری های قلبی عروقی  مقاوم تر می سازد.

استحکام استخوان ها

استخوان‌ها با مصرف بادمجان بسیار قوی و محکم می شوند. ترکیبات فنلی که مختص به رنگ خاص بادمجان است در استحکام استخوان‌ها و پیشگیری از پوکی استخوان و تراکم معدنی استخوان دخیل است. علاوه بر این میزان بالای آهن و کلسیم در سلامت استخوان‌ها نیز بسیار مهم است که هر دو عنصر در بادمجان به وفور یافت می شود.

کم خون نشوید

کم خونی بیماری است که از کمبود آهن ایجاد می شود و برای سلامتی بدن بسیار خطرناک است و عامل سردرد، میگرن، خستگی، ضعف و افسردگی می باشد. بادمجان به دلیل این که میزان بالایی فیبر و مس دارد می تواند از کم خونی پیشگیری کند و آهن کافی به بدن برساند. بخش مهمی از گلبول های قرمز با تغذیه بادمجان تکمیل می شوند. خوردن غذای کافی با غلظت زیاد مس و آهن از علائم افسردگی و استرس نیز پیشگیری خواهد کرد.

عملکرد بهتر مغز

بادمجان از فعالیت رادیکال های آزاد دفاع می کند و جریان خون را بهتر به مغز می رساند. علاوه بر این سبب توسعه مسیر سیستم عصبی شده  که این عامل می تواند به حافظه و افکار تحلیلی کمک شایانی کند.

مدیریت دیابت

با توجه به محتوی فیبر بالا و مقدار کم کربوهیدرات ها ی موجود در بادمجان، یک کنترل کننده دقیق دیابت می باشد. چرا که بادمجان می تواند به تنظیم گلوکز کمک کند. اضافه کردن آن به رژیم غذایی شما را از بروز دیابت آسوده خاطر می کند.

جلوگیری از نقص تولد ناقص

دیگر مزایای بادمجان این است که از نقایص زایمان پیشگیری می کند زیرا باکتری های غنی شده از فولیک در بادمجان به وفور یافت می شوند. این عامل یک گزینه بسیار مهم برای زنان باردار است. اسید فولیک با محافظت از نوزادان، مانع ایجاد نقص در لوله عصبی خواهد شد.

به طور کلی بادمجان یک انتخاب عالی می باشد به دلیل دارا بودن ویتامین های  C و  K و B 6  و همچنین تیامین، نیاسین، منیزیم، فسفر، مس، اسید فولیک، پتاسیم و منگنز  و این که تقریبا هیچ گونه کلسترول و چربی اشباع شده ای ندارد، یک ماده غذایی بسیار مفید برای سلامتی است.

قرص جوشان اوریکس

قرص جوشان مولتی ویتامین

قرص جوشان ویتامین سی

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.