آیا سوالی دارید؟

_

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ خود را پیدا نکردید، ما در اسرع وقت به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

شرکت دارو سلامت فارمد (Hi Health) در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کند؟

مجموعه ما حدود ۵ سال است که به صورت تخصصی در زمینه تولید مکمل‌های دارویی و غذای ویژه به شکل دارویی Effervescent tablet فعالیت دارد. کلیه محصولات این شرکت با برند مادر Hi Health  عرضه می‌شود که طی این سال‌ها جامعه سلامت با محصولات این شرکت آشنا شده‌اند و نسبت به کیفیت این محصولات اطمینان مطلوبی به دست آورده‌اند.

مهمترین فاکتوری که در تولید محصولات خود در نظر گرفته‌اید، چیست؟

مهمترین نکته‌ای که تولیدکنندگان مکمل در ایران باید سرلوحه کار خود قرار دهند این است که مکمل یک کالای لوکس محسوب می‌شود و کالای لوکس نیازمند کیفیت بالا و در خور مصرف‌کننده است. عرضه بالاترین سطح از کیفیت مهمترین نکته‌ای است که برند Hi Health به منظور تولید محصولات خود مدنظر قرار داده است. کیفیت بالای محصولات و همچنین طعم مناسب و مطلوب محصولات جوشان این شرکت باعث تمایز سریع این محصولات از سایر رقبا شده است. نکته دیگری که به عنوان رکن اساسی مجموعه ما محسوب می‌شود، اهمیت به حوزه مارکتینگ و برندینگ محصولات است که متاسفانه اغلب شرکت‌های تولیدکننده مکمل در ایران از این امر غافل شده و یا به علت مشکلات مالی به وجود آمده طی چند سال اخیر از این امر باز مانده‌اند که امیدوارم با مدیریت صحیح بتوانند به مارکتینگ به عنوان سرمایه‌گذاری بلندمدت نگاه کنند.

تخصیص ارز آزاد به مکمل‌ها را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

هنوز خبر قطعی به ما اعلام نشده اما امیدواریم راهکار صحیحی اتخاذ شود تا کشش بازار و مردم در خرید محصولات مکمل کاهش پیدا نکند. برخی از مکمل‌ها دست‌کمی از دارو ندارند و مصرف آنها برای مردم اجباری و ضروری است. برای مثل قطعا مصرف قطره‌های ویتامین A+D و آهن برای گروه‌های سنی زیر ۲ سال لازم و ضروری است و تخصیص ارز آزاد به این محصولات باعث افزایش ۳-۲ برابری این محصولات خواهد شد.

سیستم قانون‌گذاری و قیمت‌گذاری محصولات مکمل را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

سال گذشته سال سختی برای سیستم ثبت محصولات مکمل بود. الکترونیکی کردن پرونده‌ها و غریب بودن این فضا برای تولیدکنندگان منجر به بروز مشکلاتی در بررسی پرونده‌های شرکت‌های تولیدکننده شد. خوشبختانه حضور سرکار خانم دکتر خانوی به عنوان مدیرکل جدید باعث بهبود روند بررسی پرونده‌ها و حصول نتایج در زمان‌های کوتاه‌تری شد. به همین علت در حال حاضر حمایت و همراهی مطلوبی از سمت اداره کل مکمل‌ها و فرآورده‌های طبیعی انجام می‌شود که موجب دلگرمی و پیشرفت تولیدکنندگان مکمل شده است. البته نباید فراموش کرد وجود سندیکای تولیدکنندگان مکمل نیز در این خصوص بسیار ویژه بوده است. امیدوارم همین همراهی و تعامل در حوزه دارو اتفاق افتاده تا شاهد پیشرفت‌های مطلوبی در حوزه دارو باشیم.

از لحاظ تامین مواد اولیه با مشکلی روبرو نیستید؟

ما هم مانند همه شرکت‌های تولیدکننده اوضاع بحرانی را سپری می‌کنیم اما با مدیریت بحران و تطبیق با شرایط بحرانی و اعمال حرکت‌های پیشگیرانه تا حدی توانسته‌ایم به صورت تدافعی با این اتفاقات مقابله کنیم. ما معتقدیم هر تهدیدی ایجادکننده یک فرصت جدید است و به این موضوع ایمان داریم.

از ما بپرسید